Piknik w „Radości”

Nasz coroczny ?Piknik w Radości ze strażakami? przypadł na 3 czerwca. To już nasza siódma wspólna impreza integracyjna dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, uczniów gimnazjum w Ślesinie oraz Środowiskowego Hufca Pracy z Gosławic. I choć uczestników było znacznie mniej niż przed rokiem, jednak i tym razem zabawa była wspaniała. Imprezę patronatem objął burmistrz Ślesina ? Mariusz Zaborowski. Wśród zaproszonych gości byli: pani dyrektor PCPR w Koninie Elżbieta Sroczyńska, wicestarosta Andrzej Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej Ślesin Stanisław Chrzanowski oraz radni powiatowi ? Włodzimierz Pawlak, Dariusz Musiałkiewicz, Jacek Wysocki, radni z gminy Ślesin oraz przyjaciele Domu ? M. Wardęcka i K. Fryza.

 

W tym dniu zorganizowaliśmy dla naszych gości liczne zawody sportowe, przy realizacji których pomogli nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie. Zaprzyjaźnieni z nami strażacy przygotowali dla uczestników pikniku pokazy strażackie, w których mogliśmy brać czynny udział. Pan T. Pośnik uraczył wszystkich przybyłych uczestników placówek grochówką, na którą był niesamowity popyt. W międzyczasie odbył się konkurs plastyczny dla wszystkich zaproszonych ośrodków. Gościł u nas również pan Piotr Glapa, który przygotował dla wszystkich pokaz Capoeiry. Było dużo śmiechu i zabawy.

 

 

Na zakończenie pikniku zagrał dla nas zespół. Przy dźwiękach znanych przebojów bawiliśmy się do wieczora. Dla tych, którym zabrakło sił do tańca były przygotowane kiełbaski z grilla i napoje. Mamy tylko nadzieję, że za rok również przybędzie do nas tylu gości.

Piknik został częściowo sfinansowany z funduszy unijnych Kapitał Ludzki i Fundusz Społeczny z projektu ?Radość niepełnosprawnych?.