Wigilia 2010

Wigilia

 

          To już dziesiąta wigilia w naszym Ośrodku. Przed tym dniem wszyscy starają się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. W pracowni artystycznej powstawały stroiki, kartki świąteczne. Sala na  przyjęcie wigilijne została przygotowana po mistrzowsku. Świąteczna atmosfera przepojona zapachem świerku, pierników i pomarańczy wprowadziła nas w bajkowy nastrój tych najpiękniejszych rodzinnych świat. W pracowni gospodarstwa domowego aż wrzało od pracy. Przygotowanie różnych potraw wymagało nie lada talentu. Jak co roku na stole wigilijnym pojawiły się takie potrawy jak: barszcz z uszkami, karp po grecku, kapusta z grzybami, śledzie w różnej postaci oraz różnego rodzaju sałatki.

          Wieczerza wigilijna rozpoczęła się od przemówienia p. Kierownik, p. W. Mielcarka ? prezesa Stowarzyszenia oraz naszego przyjaciela p. S. Królaka ? w-ce burmistrza Ślesinie. Następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia, po czym zasiedliśmy do suto zastawionych stołów.

          Po wieczerzy przyszedł św. Mikołaj, który obdarował nas wszystkich prezentami. Na tym jednak nie koniec świętowania. Ze względu na dużą liczbę naszych podopiecznych na drugi dzień odbyła się ?kolejna? wigilia. Tak więc 14 i 15 grudnia mieliśmy prawdziwe i niezapomniane Święta

Galeria zdjęć: tutaj