10-lecie Centrum Pomocy w Odolanowie

10-lecie Centrum Pomocy „Wiara-Nadzieja-Miłość” w Odolanowie

          W tym roku zaproszeni zostaliśmy na 10-lecie działalności Centrum Pomocy ?Wiara ? Nadzieja ? Miłość? w Odolanowie. Uroczyste obchody odbyły się w piątek 10 września. Spotkanie zainaugurowało rozdanie statuetek wszystkim, którzy przez te 10 lat pomagali Centrum w realizacji ich zamierzeń. Dalsza część obchodów odbyła się tradycyjnie w Parku Natury. Ta piękna inicjatywa co roku skupia setki osób, by wspólnie cieszyć się i bawić. Jest to także przegląd dorobku artystycznego Środowiskowych Domów Samopomocy.

          Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Dyrektor Centrum ? Wojciech Słodkiewicz, który po kilku słowach wstępu zaprosił wszystkich przybyłych na Prezentację Multimedialną obrazującą historię powstania oraz 10 ? letni okres działalności odolanowskiego Centrum. W tym samym dniu odbyła się również Jubileuszowa Integracja 2010 ? Wielkie Święto Osób Niepełnosprawnych ? impreza integracyjna organizowana corocznie (od 10 lat) przez odolanowskie Centrum.

          Na Jubileuszowej Integracji nie mogło zabraknąć również warsztatów artystycznych, które w tym roku odbyły się pod hasłem ?Wielka Rama z Dzwoneczkami w tle?. Ośrodki biorące udział w warsztatach przyjeżdżały na imprezę wraz z przygotowanymi wcześniej żywymi obrazami oraz spajającą je ?Wielką Ramą?. Wszystkie przygotowane obrazy stawały się częścią większej całości ? etiudy teatralnej, w trakcie której następowały kolejno po sobie odsłony poszczególnych dzieł. Obrazy ukazywały się w ?stop klatce?, by po chwili na dźwięk dzwoneczka ożyć przed widzami i zaprezentować krótką scenkę pantomimiczną. Imprezę uświetnił występ artystki na stałe związanej z Integracją ? Haliny Benedyk, która w tym roku zaprezentowała się wraz z Włochem ? Marco Antonellim. Gwiazdą wieczoru był zespół D ? BOMB, który przygotował bardzo żywiołowy koncert.

          W międzyczasie prowadzona była również zabawa integracyjna. Na zakończenie Jubileuszowej Integracji 2010 przygotowano pokaz świateł laserowych oraz sztucznych ogni.

          W sumie w imprezie wzięło udział około 900 osób z zaproszonych Ośrodków/Placówek, w tym osoby niepełnosprawne, uczestnicy/mieszkańcy, opiekunowie, rodzice, terapeuci, kierownicy/dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowych Ośrodków Wsparcia, oraz Organizacji Pozarządowych. Każda z placówek i ośrodków biorących udział w spotkaniu integracyjnym otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom za udział w imprezie.

 

Galeria zdjęć: tutaj