Wycieczka do Gdańska

     4 sierpień to data, na którą wszyscy długo czekali. Tego dnia wyjeżdżaliśmy do Gdańska. Wcześnie rano wyruszyliśmy w podróż. Mimo, że droga była długa, czas szybko minął. Kiedy już zajechaliśmy do Gdańska, rozlokowaliśmy się w swoich domkach, chwilkę odpoczęliśmy i wyruszyliśmy zapoznać się z nowym miejscem.
      Drugiego dnia deszcz próbował pokrzyżować nam plany, ale mu się nie udałoJ Pojechaliśmy do ogrodu zoologicznego. Tam mogliśmy podziwiać różne gatunki zwierząt. Wszyscy byli zachwyceni, wielu z nas pierwszy raz w życiu widziało żyrafę, hipopotama czy wielbłąda.
      Kolejnego dnia, kiedy pogoda już się trochę poprawiła zwiedzaliśmy Stary Rynek w Gdańsku a po południu poszliśmy na plażę. Tam chętnych do opalania i kąpieli w morskiej wodzie nie brakowało. Tylko Piotrek nie chciał się rozebrać z kurtki, bo twierdził, że jest za zimno. Po południu byliśmy w fokarium, gdzie poznaliśmy życie i obyczaje fok, mogliśmy zobaczyć ich tresurę i karmienie.

     Ostatniego dnia byliśmy jeszcze na plaży, aby pożegnać się z morzem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gdyni, gdzie oglądaliśmy statki. Tych kilka dni bardzo szybko minęło, ale niestety, wszystko co dobre szybko się kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *